Kolekcja Capri – od miłości do cytrynek do autorskiego printu + przewodnik po Capri.

Pomysł na kolekcję Capri urodził się w naszej głowie rok temu. Spędzając wakacje na Capri ta mała, ale jednocześnie niesamowita wysepka rozkochała nas w sobie do cna. Wtedy pomyślałam, że kolejne lato w Mi Chiamo to będzie zupełnie inna od wszystkich i przede wszystkim cytrynowa kolekcja. Motywy owocowe na ubraniach wbrew pozorom nie są łatwe. Przy tworzeniu printu Capri zależało mi na tym, by nie był on ani oklepany, ani dziecinny. Oczami wyobraźni widziałam niezwykle dziewczęce i urocze sukienki, które jednocześnie będą kobiece. I zaczęło się! Najpierw namalowałam cytrynki na iPadzie, żeby maksymalnie zwizualizować naszej graficzce pożądany efekt, a następnie ona zaczęła je tworzyć. Po około 2 miesiącach udało nam się uzyskać idealny wzór i rozpoczęliśmy próby materiałowe.

Po naprawdę wielu próbach, mogliśmy rozpocząć odszycia konstrukcji na docelowym materiale i udało się! Sukienki, chusty i top były gotowe. Dokończyłyśmy malowanie kurtki Capri i mogłyśmy ruszać w drogę. 

Sesja zdjęciowa kolekcji Capri jak wiecie odbyła się w Positano- dlaczego nie na Capri? Odpowiedź jest dość prosta. Niestety wbrew wyobrażeniom większość cytrynowych drzew rośnie tam na prywatnych posesjach, a poza tym w sezonie jest ich dużo mniej na drzewach. Nasza sesja odbywała się na początku czerwca, dlatego najlepszym i najbardziej kompaktowym wyborem było Positano. 

Capri- co musisz wiedzieć przed wyjazdem?

 1. Capri to mała wysepka, którą spokojnie zwiedzisz w 1 dzień, ale zalecamy zostać tam chociaż na 1 noc, żeby poczuć chociaż odrobinę klimat wyspy.
 2. Mimo niewielkiej powierzchni jest bardzo górzysta i wymagająca dla zwiedzających. Zwiedzanie Capri w szczycie sezonu to nie lada wyzwanie!
 3. Aby dotrzeć na Capri należy dopłynąć promem, który odpływa z portu w Neapolu.
 4. Ceny na Capri są dość wysokie w porównaniu do innych miejsc we Włoszech, więc należy być na to przygotowanym.
 5. Transport na Capri: Taxi (opcja droższa) mini busy (opcja ekonomiczna).

Co zobaczyć na Capri?

Na wyspie jest kilka miejsc, które warto odwiedzić.

 1. Marina Grande – główny port wyspy w obrębie którego znajdują się restauracje oraz plaża.
 2. Piazzetta – to „centrum” wyspy. Jest to plac z restauracjami, sklepami, z którego można podziwiać piękną panoramę Capri.
 3. Faraglioni – słynne skały, znane z kampanii Dolce Gabbany Light Blue. Legenda głosi, że przepływając między nimi należy kogoś pocałować, aby mieć szczęście.
 4. Giardini di Augusto- piękne ogrody, z których można podziwiać drugą stronę wyspy i wspomniane wyżej Faraglioni. Warto to zobaczyć, ponieważ widok zapiera dech w piersiach. 
 5. Via Krupp – słynna kamienna droga, niesamowicie kręta. Obecnie jest zamknięta ze względów bezpieczeństwa, ale będąc w Giardini di Augusto również możecie ją zobaczyć.
 6. Anacapri- spokojniejsza część wyspy, w której możecie wjechać kolejką Monte Solaro na sam szczyt i również podziwiać przepiękny krajobraz tej malowniczej wyspy.
 7. Grotta Azzurra – jaskinia, w której woda ma niesamowicie niebieski kolor. Polecamy wpłynąć tam małą łódeczką. 
 8. Faro di Punta Carina – tutaj może podziwiać piękne zachody słońca.
 9. Beach Cluby – jest ich cała masa na wyspie, więc jeżeli będziecie na Capri na dłużej, warto każdego dnia wybrać inne miejsce do plażowania.

Co zjeść na Capri?

 1. Insalata Caprese
 2. Ravioli Capresi
 3. Spaghetti alla Nerano
 4. Torta Caprese
 5. Sorbet cytrynowy, podawany w cytrynce.

Co zabrać na Capri?

Oczywiście nasze cytrynowe projekty! 

Ps. Daj nam znać, jeśli podobał Ci się ten wpis, to będzie dla nas sygnał, aby kontynuować serie #włoskiepodróże z Mi Chiamo ♡

Baci, Aleksandra