Ręcznie malowane kurtki jeansowe- jak je tworzymy?  

Nasze kurtki to najbardziej wymagający wśród naszych projektów. Można pomyśleć „co w tym takiego? Przecież to jeansówka, wystarczy pomalować?” Owszem, ale aby mieć co pomalować (przy założeniu, że chce się robić wszystko do A do Z samemu) jest to dość długi i złożony proces. A więc jak powstają nasze kurtki?

Cały proces możemy podzielić na kilka kroków:

  1. Surowy jeans trafia do specjalistycznej szwalni. Dlaczego do specjalistycznej? Jeans mimo swojej popularności i powszechności jest trudnym materiałem. Jego grubość i sztywność sprawia, że zwykłe maszyny nie są w stanie poradzić sobie z ich szyciem.
  2. Uszyte kurtki trafiają do spieralni, w której przechodzą przez proces chemiczny zwany „zmiękczaniem”. To właśnie w tym momencie jeans zaczyna przybierać formę jaką znamy. Zyskuje miękkość i pożądany kolor. Dla przykładu: niebieskie kurtki jeansowe to ten sam niebieski jeans, a kolor uzyskany jej poprzez odpowiednie proporcję środków zmiękczających. W ten sposób uzyskujemy ciemniejszą oraz jaśniejszą kurtkę.
  3. Kolejny krok to „uszkodzenia”. Tak nazywany jest proces kiedy kurtki są przecierane i kiedy ręcznie robione są wszelkiego rodzaju „dziury”
  4. Po całym procesie wracają do szwalni, gdzie wszywane są metki, obszywane dziurki i montowane guziki. (Guziki w naszych kurtach również tworzone są na zamówienie. Sprowadzamy je z Włoch, a w Polsce są dla nas logowane)
  5. W końcu po 1,5 a czasem nawet 2 miesiącach kurtki wracają do nas i zaczyna się ulubiona część czyli malowanie! Do malowania używamy specjalnych farb przeznaczonych do jeansu, które utwardzamy termicznie uzyskując trwałość i pewność, że będziecie mogły cieszyć się swoimi kurtkami przez lata.

Malowanie 1 kurtki w zależności od wzoru trwa od 6 do nawet 12 godzin roboczych. Jednak aby usprawnić realizację zamówień staramy się zawsze mieć pomalowanych kilka sztuk z każdego modelu i rozmiaru. W ten sposób często jesteśmy w stanie zrealizować Wasze zamówienia już następnego dnia, ponieważ gotowe kurtki czekają tylko na personalizację, która trwa mniej więcej 2 godziny. ( Szybszy czas realizacji jest również uzależniony od ilości zamówień. Kolejność zakupu decyduje o kolejności wykonywania prac)

Pielęgnacja kurtek- czyli jak zadbać o kurtkę i jak ją prać?

Do każdej kurtki dołączamy instrukcję prania, ale żeby rozwiać wszelkie wątpliwości informujemy, ze nasze kurtki można prać w pralce. Wystarczy przewrócić kurtkę na 2 stronę i wyprać ją na 30 stopni w programie „delikatne”. 

Ponadto możecie również kupić środek zabezpieczający kurtkę przez zabrudzeniami. Na rynku dostępnych jest sporo impregnatów w formie sprayu do materiałów. 

Co więcej- jeśli jesteś posiadaczką naszej kurtki i po kilku latach widzisz, ze farby nieco osłabły. Napisz do nas, a my za symboliczną opłatą dokonamy „renowacji” kurtki.